Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΕΡΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ CERN ΤΗ ΔΕΥΤ. 18 ΦΕΒ. 2013

Διεθνής πατέντα του WIPO/PCT, Ευρωπαϊκή πατέντα και εθνικές πατέντες kai anagn;vrish ap;o to CERN.
Απάντηση
yorgoskertsopoulos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 18:51

Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΕΡΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ CERN ΤΗ ΔΕΥΤ. 18 ΦΕΒ. 2013

Δημοσίευση από yorgoskertsopoulos » 24 Μάιος 2019, 21:25

Ευχαριστώ από καρδιάς τον DR. MICHELE BARONE ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΜΟΥ "ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΩΝ" ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ ΣΤΟ CERN, ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΕΥΗΣ.
Η επιστημονική αυτή αναγνώριση από τους κορυφαίους μαγνητικούς επιστήμονες του CERN, μετά την επίδειξη των επιτευγμάτων της εφεύρεσης σε πειράματα, είναι πολύ σημαντική για μένα και ευχαριστώ όλους τους επιστήμονες για την επιστημονική τους αναγνώριση που έχουν επιδείξει για την εφεύρεσή μου.
BARONE, PAPAPHILIPPOU, KERTSOPOULOS.jpg
BARONE, PAPAPHILIPPOU, KERTSOPOULOS.jpg (210.75 KiB) Προβλήθηκε 2853 φορές
ΔΡ. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ, Ο ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ Γ. Κ. ΚΕΡΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΡ. MICHELE BARONE, ΣΤΟ CCC (ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΤΟΥ CERN)
KERTSOPOULOS AT CERN.jpg
KERTSOPOULOS AT CERN.jpg (69.28 KiB) Προβλήθηκε 2852 φορές
ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΠΡΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ DR. MICHELE BARONE ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: "ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΩΝ"
Πρόλογος
Οι νόμοι του κλασσικού ηλεκτρομαγνητισμού θα μπορούσαν να φανούν παραβιασμένοι από την καινοτόμο τεχνολογία που περιγράφεται σε αυτό το βιβλίο του Γ. Κερτσοπούλου.
Ο συγγραφέας είναι ο εφευρέτης ενός νέου τρόπου εκτέλεσης 16 μαγνητικών αλληλεπιδράσεων έναντι δύο γνωστών, που επιτρέπονται από τον ηλεκτρομαγνητισμό. Η καινοτομία καλύπτεται από δίπλωμα ευρεσιτεχνίας που δημοσιεύεται από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Πνευματικής Ιδιοκτησίας (WIPO) με την ταυτότητα W02013136097A4. Το βιβλίο επικεντρώνεται στον τρόπο με τον οποίο μπορούν να γίνουν οι 16 περιπτωσιολογικές μελέτες, οι οποίες αναπαράγουν 16 διαφορετικές μαγνητικές αλληλεπιδράσεις, όπως η άπωση που παράγεται από ανόμοιους πόλους, η έλξη που παράγεται από τους όμοιους πόλους, τους πόλους που χωρίζονται σε δύο υπο-πόλους και ούτω καθεξής. Δεδομένου ότι αποκαλύπτεται στον αναγνώστη πώς να δημιουργήσει τέτοιους "πόλους", ο συγγραφέας έχει την ελπίδα ότι η τεχνολογία του θα ωθήσει άλλους εφευρέτες ή Εταιρείες να βρουν βιομηχανικές εφαρμογές από τις οποίες η κοινωνία μπορεί να αποφέρει μεγάλο όφελος. Είναι η άποψη του συγγραφέα ότι το μόνο όριο στις δυνητικές εφαρμογές είναι ο λόγος κόστους προς όφελος.
Ως πρώτο βήμα, το βιβλίο μπορεί να έχει ένα μεγάλο κοινό ανάμεσα στους φοιτητές και τους δασκάλους του Γυμνασίου.
Πρακτικές επιδείξεις των αποτελεσμάτων αυτής της νέας τεχνολογίας έχουν γίνει μπροστά από τους ερευνητές και την ακαδημαϊκή κοινότητα, πράγματι λεπτομερείς πληροφορίες μπορούν να βρεθούν στο Διαδίκτυο, το YouTube και το LinkedIn απλώς διεξάγοντας μια αναζήτηση στο όνομα του εφευρέτη.
Μια εκστρατεία συγκέντρωσης χρημάτων ξεκίνησε επίσης στην πλατφόρμα Indiegogo.com.
Το βιβλίο θα βρει ένα μεγάλο ενδιαφέρον μεταξύ όλων των ανθρώπων και των εταιρειών που συμμετέχουν στον ηλεκτρομαγνητισμό και την εφαρμογή του.
Michele Barone
Λειτουργός Σύνδεσης Βιομηχανίας για την Ελλάδα στο CERN.
Αθήνα 2 Ιανουαρίου 2017
KERTSOPOULOS AT CERN-2.jpg
KERTSOPOULOS AT CERN-2.jpg (53.69 KiB) Προβλήθηκε 2852 φορές
KERTSOPOULOS AT CERN-3.jpg
KERTSOPOULOS AT CERN-3.jpg (65.73 KiB) Προβλήθηκε 2852 φορές
BARONE KERTSOPOULOS AND SON.jpg
BARONE KERTSOPOULOS AND SON.jpg (69.68 KiB) Προβλήθηκε 2852 φορές

Ο Δρ. Michele Barone μιλάει για την μαγνητική εφεύρεση του Γεώργιου Κ. Κερτσόπουλου WO2013136097A4 στο "Δημόκριτο" στην εκδήλωση INDUSTRY DAY του CERN, στις 31 Μαρτίου 2014.

Ευχαριστώ εγκάρδια τον Dr. Michele Barone για τη συνεχή επιστημονική του υποστήριξη, την εισαγωγή του στο βιβλίο μου και την υποστήριξη της εφεύρεσης σε όλους τους ακαδημαϊκούς οργανισμούς συμπεριλαμβανομένου του Εθνικού Κέντρου Επιστημονικών Ερευνών "Δημόκριτο", με οργάνωση σεμιναρίων στον Δημόκριτο και στο Athens Science Festival. Επίσης, συνέβαλε στο να επιδείξω την εφεύρεσή μου στις 18 Φεβρουαρίου 2013 στο CERN, στους κορυφαίους επιστήμονες του μαγνητισμού, στα εργαστήρια της Γενεύης. Ευχαριστώ εγκάρδια, όλους αυτούς τους εξέχοντες μαγνητικούς επιστήμονες του CERN και του Δημόκριτου για την επιστημονική αναγνώριση που έδειξαν για την εφεύρεσή μου. Για μια λεπτομερή επισκόπηση της επίδειξης του CERN,, παρακαλούμε δείτε τον ακόλουθο σύνδεσμο στο LinkedIn:
https://www.linkedin.com/pulse/kertsopo ... ublished=t

Απάντηση